ANT HOLDİNG A.Ş.

Hakkımızda

2005 yılında, Taçyıldız Enerji Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak enerji sektörüyle ticari faaliyetlerine başlayan Ant Holding, 17 Kasım 2011 tarihindeki ticari unvan değişikliği ile birlikte atılım göstermiş, Türkiye’nin hızla büyüyen sektörlerindeki çeşitli girişimleriyle adından başarıyla söz ettirmeye başlamıştır. Yıldızı parlayan yatırımlarındaki performansı ve imza attığı projelerdeki güvenilir ve itibarlı duruşuyla, Türk ekonomisi içinde genç aktörler arasında öne çıkmaktadır.

Üstün iş ahlakı, güven ve dürüstlük temel ilkeleri çerçevesinde, kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını benimseyen Ant Holding, faaliyette bulunduğu faktoring, enerji ve madencilik, uluslararası ticaret, özel jet kiralama, operasyonel taşıt kiralama gibi iş kollarında da temel prensiplerinden ödün vermeden sürdürülebilir bir büyüme sağlamak için çalışmaktadır.

Bununla birlikte, kurum içinde şeffaf iletişim, etkinlik ve verimlilik esasıyla hareket eden, öğrenmeye sürekli açık ve her biri kendi alanında uzman nitelikli insan kaynağı ile geleceğe miras kalacak bir kurum kültürünün temellerini atmaktadır.

Ant Holding, ticari veya endüstriyel alanlarda, Türk ekonomisine ve bölgeye, değer ve refah katacak getirisi yüksek yatırımları gerçekleştirme vizyonunu taşır. Bu doğrultuda, cesur, yenilikçi ve proaktif yapısından da güç alarak fırsat gördüğü sektörlerdeki şirketlere iştirak etmekte ve bu şirketlere yatırım yapmaktadır.

Ant Holding’in görevleri arasında finansman, idari yönetim, strateji, iş geliştirme ve insan kaynakları yönetimi, kontrol ve denetim fonksiyonları gibi temel faaliyetlerin yanı sıra, iştirakte bulunduğu şirketler içinde ve birbirleri arasında iletişimin sağlanması ve sinerjinin oluşturulması, kurumsal değerlerin yerleştirilmesi ve sürdürülmesi, şirketlerin belirlenen temel prensipler ve stratejiler doğrultusunda yönlendirilmesi ve üstlenilen risklerin hissedarların çıkarları doğrultusunda olduğunu garanti etmek gibi sorumluluklar da bulunmaktadır.